Ważne informacje
Harmonogram naboru wniosków - RPO WL
Szanowni Państwo
 
Informujemy, że trwają, lub są planowane konkursy naboru wniosków w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.
Harmonogram naboru wniosków - PARP
Prezentujemy aktualną informację na temat konkursów planowanych do przeprowadzenia przez PARP w 2019 roku.
AKTUALNOŚCI

05

06

Zgłoszono już ponad 650 pomysłów na innowacyjny biznes. Autorzy najlepszych koncepcji mogą starać się nawet o 800 tys. zł na rozwój swojej działalności. Od 22 czerwca 2016 r. do 21 lipca 2017 r. na ich wnioski będzie czekać Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości.

Platformy startowe to kompleksowy program wsparcia dla młodych, przedsiębiorczych osób, które mają pomysł na biznes i innowacyjny produkt oraz potrzebują pomocy przy wprowadzaniu go na rynek. Przeznaczyliśmy na niego 200 mln euro z Programu Polska Wschodnia.
 

04

29

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Kijowie serdecznie zaprasza do udziału w

MISJI GOSPODARCZEJ POLSKICH PRZEDSIĘBIORSTW I INSTYTUCJI

pod przewodnictwem Ambasadora RP na Ukrainie Pana Henryka Litwina do Obwodu Chersońskiego,

która odbędzie się w dniu 20 maja 2016 r.


w formule forum „Poland – Kherson Regional Business Day”.



Organizatorami misji są Wydział Promocji Handlu i Inwestycji oraz Wydział Ekonomiczny Ambasady, we współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Odessie, Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą i Międzynarodowym Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie, a także Chersońską Państwową Administracją Obwodową i Chersońską Izbą Przemysłowo-Handlową.

Przedsięwzięcie ma na celu promocję gospodarczą Polski oraz polskich przedsiębiorców, a także inicjację kontaktów handlowych pomiędzy polskimi i ukraińskimi firmami z Obwodu Chersońskiego, którego potencjał i znaczenie w zagranicznych relacjach gospodarczych Ukrainy w ostatnim okresie stale rośnie, zaś władze Obwodu wyrażają zainteresowanie współpracą z polskimi przedsiębiorstwami. W trakcie wyjazdu planowane są spotkania z gubernatorem i władzami Obwodu, władzami Chersonia, miejscowymi organizacjami samorządu gospodarczego, a także rozmowy B2B z przedsiębiorcami regionu.

W załączeniu:
 
  • Wstępny program wydarzenia (możliwa zmiana długości sesji obejmującej prezentacje polskich firm – w zależności od ilości zgłoszonych prezentacji),
  • Formularz zgłoszenia udziału w misji (formularz można również wypełnić online),
  • Paszport inwestycyjny Obwodu Chersońskiego,
  • Listę ukraińskich przedsiębiorców Obwodu, którzy zgłosili zainteresowanie udziałem w spotkaniu z polską misją,
  • Informację o możliwych do wykorzystania hotelach znajdujących się w pobliżu miejsca forum. Organizatorzy proponują dokonanie dla Państwa rezerwacji hotelu Optima, znajdującym się w bezpośredniej bliskości miejsca forum, w którym również będzie zakwaterowana delegacja Ambasady i KG RP w Odessie. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani skorzystaniem z tej możliwości uprzejmie prosimy o stosowną informację w formularzu zgłoszeniowym.



Zainteresowane podmioty będą miały możliwość wizytacji wybranych zakładów i partnerów ukraińskich, wymienionych w załączeniu, a także odbycia wycieczki po mieście i okolicach (pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia zainteresowania).


W dniach 20-21 maja w Chersoniu będą odbywać się „Dni Europy” (program, w którym ujęty został przyjazd polskiej misji, przesyłamy dla osób zainteresowanych w załączeniu).



Informujemy, że dla członków misji przybywających do Odessy bezpośrednimi połączeniami z Warszawy i Kijowa (szczegóły w załączonym formularzu zgłoszeniowym) organizatorzy zapewnią transport do Chersonia i z powrotem w dniach 19 i 21 maja. Przy przesyłaniu formularza zgłoszeniowego uprzejmie prosimy o informację, czy jesteście Państwo zainteresowani skorzystaniem z tego transportu oraz o informację nt. rejsu, którym Państwo przybędziecie do Odessy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w misji wszystkie zainteresowane przedsiębiorstwa i instytucje polskie. Prosimy o nadesłanie załączonego formularza zgłoszeniowego na adres kiev@trade.gov.pl (z tytułem maila: Misja do Chersonia) lub wypełnienie wniosku on-line.


Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 10 maja br.


W przypadku zainteresowania Państwa udziałem w oraz dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Panią Katarzyną Vitkovską, II Sekretarzem WPHI Kijów (tel.: (+38) 044 279 12 98, e-mail: kiev@trade.gov.pl).

04

29

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości zaprasza Państwa do udziału w spotkaniu informacyjnym organizowanym przez Ministerstwo Rozwoju, które jest jednym z elementów działań na rzecz upowszechniania wiedzy o Planie inwestycyjnym dla Europy (tzw. Planie Junckera) wśród polskich przedsiębiorców.


Spotkanie odbędzie się w dniu 13 maja br. w godzinach 12:00-14:30 w budynku Ministerstwa Rozwoju.
Na spotkaniu zostaną szczegółowo omówione możliwości w zakresie przygotowania i finansowania projektów inwestycyjnych wynikające z takich instrumentów jak:
• Europejski Fundusz na rzecz Inwestycji Strategicznych (EFIS),
• Europejski Portal Projektów Inwestycyjnych (EPPI),
• Europejskie Centrum Doradztwa Inwestycyjnego (ECDI).

Podczas spotkania przedstawiciele Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce, Europejskiego Banku Inwestycyjnego, Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej i Ministerstwa Rozwoju zaprezentują zasady działania powyższych instrumentów. Warto nadmienić, że w ramach Planu inwestycyjnego dla Europy przedsiębiorstwa mogą otrzymać zwrotne finansowanie w postaci kredytu i gwarancji na realizację inwestycji o podniesionym stopniu ryzyka.

Zgłoszenia do udziału w spotkaniu uprzejmie proszę kierować na adres poczty elektronicznej planinwestycyjny@mr.gov.pl w terminie do dnia 11 maja br. O wzięciu udziału w konferencji decyduje kolejność zgłoszeń, przy czym w momencie zapełnienia listy uczestników, rejestracja na spotkanie zostanie zakończona.

Zapraszamy polskich przedsiębiorców do korzystania z instrumentów wsparcia dostępnych w ramach Planu inwestycyjnego dla Europy.

 

04

29

Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w seminariach poświęconych procedurom ochrony znaków towarowych.

Na gruncie przepisów krajowych ostatnie nowelizacje ustawy Prawo własności przemysłowej wprowadziły szereg istotnych zmian, z których najważniejsze dotyczą reformy systemu rejestracji znaków towarowych.

Szkolenia mają za zadanie przybliżyć zarówno nowy system rejestracji znaków towarowych w Polsce, jak i przedstawić specyfikę procedury regionalnej – przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej oraz procedury międzynarodowej, administrowanej przez Światową Organizację Własności Intelektualnej.

Eksperci Urzędu Patentowego RP w przystępny sposób przedstawią między innymi najważniejsze aspekty procedury zgłoszeniowej w Polsce, uwzględniając postępowanie w sprawie sprzeciwu. Omówione zostaną także przeszkody rejestracji znaków towarowych w kształcie zmienionym przez nowelizacje przepisów krajowych.

Uczestnicy szkoleń dowiedzą się również nt. łatwiejszego dostępu do systemu PCT poprzez Wyszehradzki Instytut Patentowy.

Szkolenia adresowane są w szczególności do przedsiębiorców, rzeczników patentowych oraz prawników, a także przedstawicieli otoczenia biznesu.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Liczba miejsc na każdym szkoleniu jest ograniczona, o rejestracji decyduje kolejność zgłoszeń.
 
 
Harmonogram szkoleń oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.uprp.pl
 
Szlokenie w Lublinie przewidziane jest na 10 czerwca 2016r.
WIDEO
ciasteczka
strona korzysta z cookies