Zaproszenie na misję polskiego biznesu do Chersonia (Ukraina) 20.05.2016

Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Kijowie serdecznie zaprasza do udziału w

MISJI GOSPODARCZEJ POLSKICH PRZEDSIĘBIORSTW I INSTYTUCJI

pod przewodnictwem Ambasadora RP na Ukrainie Pana Henryka Litwina do Obwodu Chersońskiego,

która odbędzie się w dniu 20 maja 2016 r.

w formule forum „Poland – Kherson Regional Business Day”.

Organizatorami misji są Wydział Promocji Handlu i Inwestycji oraz Wydział Ekonomiczny Ambasady, we współpracy z Konsulatem Generalnym RP w Odessie, Polsko-Ukraińską Izbą Gospodarczą i Międzynarodowym Stowarzyszeniem Przedsiębiorców Polskich na Ukrainie, a także Chersońską Państwową Administracją Obwodową i Chersońską Izbą Przemysłowo-Handlową.

Przedsięwzięcie ma na celu promocję gospodarczą Polski oraz polskich przedsiębiorców, a także inicjację kontaktów handlowych pomiędzy polskimi i ukraińskimi firmami z Obwodu Chersońskiego, którego potencjał i znaczenie w zagranicznych relacjach gospodarczych Ukrainy w ostatnim okresie stale rośnie, zaś władze Obwodu wyrażają zainteresowanie współpracą z polskimi przedsiębiorstwami. W trakcie wyjazdu planowane są spotkania z gubernatorem i władzami Obwodu, władzami Chersonia, miejscowymi organizacjami samorządu gospodarczego, a także rozmowy B2B z przedsiębiorcami regionu.

W załączeniu:

• Wstępny program wydarzenia (możliwa zmiana długości sesji obejmującej prezentacje polskich firm – w zależności od ilości zgłoszonych prezentacji),
  • Formularz zgłoszenia udziału w misji (formularz można również wypełnić online),
  • Paszport inwestycyjny Obwodu Chersońskiego,
  • Listę ukraińskich przedsiębiorców Obwodu, którzy zgłosili zainteresowanie udziałem w spotkaniu z polską misją,
  • Informację o możliwych do wykorzystania hotelach znajdujących się w pobliżu miejsca forum. Organizatorzy proponują dokonanie dla Państwa rezerwacji hotelu Optima, znajdującym się w bezpośredniej bliskości miejsca forum, w którym również będzie zakwaterowana delegacja Ambasady i KG RP w Odessie. Jeżeli jesteście Państwo zainteresowani skorzystaniem z tej możliwości uprzejmie prosimy o stosowną informację w formularzu zgłoszeniowym.

Zainteresowane podmioty będą miały możliwość wizytacji wybranych zakładów i partnerów ukraińskich, wymienionych w załączeniu, a także odbycia wycieczki po mieście i okolicach (pod warunkiem wcześniejszego zgłoszenia zainteresowania).

W dniach 20-21 maja w Chersoniu będą odbywać się „Dni Europy” (program, w którym ujęty został przyjazd polskiej misji, przesyłamy dla osób zainteresowanych w załączeniu).

Informujemy, że dla członków misji przybywających do Odessy bezpośrednimi połączeniami z Warszawy i Kijowa (szczegóły w załączonym formularzu zgłoszeniowym) organizatorzy zapewnią transport do Chersonia i z powrotem w dniach 19 i 21 maja. Przy przesyłaniu formularza zgłoszeniowego uprzejmie prosimy o informację, czy jesteście Państwo zainteresowani skorzystaniem z tego transportu oraz o informację nt. rejsu, którym Państwo przybędziecie do Odessy.

Serdecznie zapraszamy do udziału w misji wszystkie zainteresowane przedsiębiorstwa i instytucje polskie. Prosimy o nadesłanie załączonego formularza zgłoszeniowego na adres kiev@trade.gov.pl (z tytułem maila: Misja do Chersonia) lub wypełnienie wniosku on-line.

Termin nadsyłania zgłoszeń upływa w dniu 10 maja br.

W przypadku zainteresowania Państwa udziałem w oraz dodatkowych pytań prosimy o kontakt z Panią Katarzyną Vitkovską, II Sekretarzem WPHI Kijów (tel.: (+38) 044 279 12 98, e-mail: kiev@trade.gov.pl).