Zapraszamy na seminaria regionalne "Możliwości ochrony znaków towarowych w Polsce i w Unii Europejskiej"

Urząd Patentowy RP serdecznie zaprasza do wzięcia udziału w seminariach poświęconych procedurom ochrony znaków towarowych.

Na gruncie przepisów krajowych ostatnie nowelizacje ustawy Prawo własności przemysłowej wprowadziły szereg istotnych zmian, z których najważniejsze dotyczą reformy systemu rejestracji znaków towarowych.

Szkolenia mają za zadanie przybliżyć zarówno nowy system rejestracji znaków towarowych w Polsce, jak i przedstawić specyfikę procedury regionalnej – przed Urzędem Unii Europejskiej ds. Własności Intelektualnej oraz procedury międzynarodowej, administrowanej przez Światową Organizację Własności Intelektualnej.

Eksperci Urzędu Patentowego RP w przystępny sposób przedstawią między innymi najważniejsze aspekty procedury zgłoszeniowej w Polsce, uwzględniając postępowanie w sprawie sprzeciwu. Omówione zostaną także przeszkody rejestracji znaków towarowych w kształcie zmienionym przez nowelizacje przepisów krajowych.

Uczestnicy szkoleń dowiedzą się również nt. łatwiejszego dostępu do systemu PCT poprzez Wyszehradzki Instytut Patentowy.

Szkolenia adresowane są w szczególności do przedsiębiorców, rzeczników patentowych oraz prawników, a także przedstawicieli otoczenia biznesu.

Udział w szkoleniach jest bezpłatny. Liczba miejsc na każdym szkoleniu jest ograniczona, o rejestracji decyduje kolejność zgłoszeń.

Harmonogram szkoleń oraz formularz zgłoszeniowy na stronie www.uprp.pl

Szlokenie w Lublinie przewidziane jest na 10 czerwca 2016r.