Ważne informacje
Harmonogram naboru wniosków - RPO WL
Szanowni Państwo
 
Informujemy, że trwają, lub są planowane konkursy naboru wniosków w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.
Harmonogram naboru wniosków - PARP
Prezentujemy aktualną informację na temat konkursów planowanych do przeprowadzenia przez PARP w 2019 roku.
AKTUALNOŚCI

11

20


Powiatowy Urząd Pracy w Biłgoraju w związku z pozyskaniem dodatkowych środków Funduszu Pracy z Rezerwy Ministra na realizację w 2018r. programów rynku pracy posiada środki finansowe na podjęcie działalności gospodarczej dla:

- osób bezrobotnych zamieszkałych na wsi,
- bezrobotnych rodziców powracających na rynek pracy oraz bezrobotnych opiekunów osób
niepełnosprawnych,
- osób bezrobotnych w wieku 30 – 50 lat ,
- osób bezrobotnych do 30 roku życia oraz powyżej 50 roku życia.

Ponadto w ramach projektu ,,Aktywizacja osób młodych pozostających bez pracy w powiecie biłgorajskim (IV)” realizowanym w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój 2014-2020 dostępne są również środki na podjęcie działalności gospodarczej dla osób bezrobotnych spełniających n/w kryteria:

- osoby młode w wieku 18-29 lat pozostające bez pracy, zarejestrowane w PUP jako bezrobotne z ustalonym II lub I profilem pomocy, w szczególności nie uczestniczące w kształceniu lub szkoleniu finansowanym ze środków publicznych na min. 4 tygodnie przed złożeniem wniosku o dofinansowanie podjęcia działalności gospodarczej- tzw. Młodzież NEET.

Nabór wniosków odbywa się w systemie ciągłym do wyczerpania limitu środków.
Wysokość dofinansowania wynosi 20 000 zł.
Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do kontaktu z urzędem - osobiście lub telefonicznie – 84 685 00 00.

11

09

Od 1 grudnia 2018 r. zwolnienia lekarskie będą wystawiane tylko w formie elektronicznej.

10

06

Zakład Mięsny Wasąg Sp. J. z Hedwiżyna oraz BK Siatmet z Soli zostali laureatami konkursu Biłgorajskie Sita Przedsiębiorczości, którego podsumowanie miało miejsce 5 października br. na uroczystej gali w hotelu DoDo w Biłgoraju.

09

14

Jak odnieść sukces w biznesie na Lubelszczyźnie? O tym opowiedzą wykładowcy drugiego cyklu bezpłatnych spotkań w ramach programu „Biznes Lubelskie 2018”. W role prelegentów wcielą się praktycy - szefowie firm, którym udało się odnieść sukces na rynku ogólnopolskim oraz dziennikarze TVP i Polsatu, którzy odsłonią tajemnice autoprezentacji. Najbliższe spotkanie w Biłgoraju odbędzie się 20 września o godz. 16:30 w Restauracji Sitarska.

Druga odsłona cyklu składa się z 24 spotkań w całym województwie lubelskim i adresowana jest głównie do przedsiębiorców, pracodawców i pracowników mikroprzedsiębiorstw oraz przedstawicieli instytucji otoczenia biznesu. O tym, jak osiągnąć sukces w biznesie na Lubelszczyźnie i skutecznie promować swoje przedsiębiorstwo, opowie Grzegorz Gruza, Wiceprezes Bon Appetit Sp. z o. o. Z kolei redaktor Anna Dąbrowska, wielokrotnie nagradzana i wyróżniana dziennikarka TVP3 Lublin podpowie, jak najlepiej zaprezentować się podczas publicznych wystąpień w biznesie oraz w rozmowie z mediami i przed kamerą.

Na konferencji pracownicy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego opowiedzą także o możliwościach atrakcyjnego wsparcia działalności firm, m.in. w zakresie promocji, udziału w targach i misjach zagranicznych, tłumaczeń itp. Wydarzenie zakończy się wspólną kolacją, która będzie okazją do networkingu, czyli wymiany doświadczeń, dyskusji i wzajemnego poznania się uczestników.
Udział w spotkaniu jest bezpłatny. Liczba miejsc na wydarzeniu jest ograniczona. Rejestracja do udziału odbywa się poprzez formularz na stronie internetowej: http://www.invest.lubelskie.pl/pl/biznes-lubelskie-dla-mikroprzedsiebiorcow.

Spotkania z cyklu „Biznes Lubelskie 2018” organizowane są przez agencję Cumulus PR Sp. z o.o. oraz Grupę ITM na zlecenie Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego.
Biznes Lubelskie 2018 to inicjatywa Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubelskiego skierowana do przedsiębiorców, jednostek samorządu terytorialnego i instytucji otoczenia biznesu z Lubelszczyzny. Spotkania o charakterze szkoleniowo-informacyjnym organizowane są we wszystkich powiatach województwa lubelskiego oraz w powiatach grodzkich. W inauguracyjnym cyklu programu, który zakończył się w pierwszym półroczu 2018 r., wzięło udział 1552 przedstawicieli z 1012 firm i instytucji. Wśród prelegentów pierwszego cyklu znaleźli się m.in. wybitni polscy sportowcy, którzy opowiadali o motywacji w biznesie.
WIDEO
ciasteczka
strona korzysta z cookies