Ważne informacje
Harmonogram naboru wniosków - RPO WL
Szanowni Państwo
 
Informujemy, że trwają, lub są planowane konkursy naboru wniosków w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.
Harmonogram naboru wniosków - PARP
Prezentujemy aktualną informację na temat konkursów planowanych do przeprowadzenia przez PARP w 2019 roku.
AKTUALNOŚCI

04

24

24 kwietnia w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Biłgoraju miało miejsce spotkanie z przedsiębiorczą młodzieżą w ramach projektu Biłgoraj Business Class. Projekt zaadresowany jest do młodych osób chcących rozpocząć swoją przygodę z biznesem. Realizowany jest przez Biłgorajską Agencją Rozwoju Regionalnego działającej w partnerstwie z Samorządem Województwa Lubelskiego, Powiatem Biłgorajskim, Gminą Miasto Biłgoraj oraz Gminą Biłgoraj. Patronatem honorowym projekt objął Poseł do Parlamentu Europejskiego Krzysztof Hetman oraz Marszałek Województwa Lubelskiego Sławomir Sosnowski.

Spotkanie zgromadziło młodzież gimnazjalną oraz ze szkół średnich z terenu gminy i miasta Biłgoraj. Poza ogólnymi założeniami projektu Biłgoraj Business Class przedstawione zostały podstawowe zasady jakimi należy się kierować tworząc własny biznes. Prowadzący spotkanie Michał Misztal pokazywał jak można pasję przeistoczyć we własną działalność.

Młodzież spotkała się również z Krzysztofem Hetmanem Posłem do Europarlamentu, Arturem Habzą Dyrektorem Departamentu Gospodarki i Współpracy Zagranicznej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, Marcelim Niezgodą Dyrektorem Lubelskiej Agencji Wspierania Przedsiębiorczości oraz Mateuszem Burym Prezesem Biłgorajskiej Agencji Rozwoju Regionalnego. Na spotkaniu nie zabrakło włodarzy powiatu, miasta i gminy w osobach Starosty Biłgorajskiego Kazimierza Pateraka, Wicestarosty Biłgorajskiego Jarosława Piskorskiego, Burmistrza Miasta Biłgoraj Janusza Rosłana oraz Wójta Gminy Biłgoraj Wiesława Różyńskiego.

Projekt Biłgoraj Business Class podzielony jest na kilka etapów. W pierwszym etapie w poszczególnych szkołach odbyły się warsztaty oraz ogólne spotkania inspiracyjne dla uczniów połączone ze szkoleniem z tworzenia biznesplanów. W drugim etapie zostanie wyłonionych 15 najlepszych pomysłów biznesowych, a ich pomysłodawcy zostaną objęci szkoleniem grupowym i indywidualnym mentoringiem, których wartość łącznie przekracza 2000 PLN na osobę. Odzwierciedlają one najistotniejsze wyzwania, które wiążą się z prowadzeniem małej firmy i dostosowane są do wymagań, oczekiwań i możliwości początkujących przedsiębiorców.

Podsumowaniem projektu będzie gala finałowa, na której zaprezentowane zostaną najlepsze pomysły. Dla zespołów, których projekty okażą się najlepsze zaplanowano wyjazd studyjny do innowacyjnych przedsiębiorstw. Dla zwycięzców przewidziano również nagrodę pieniężną w wysokości 5000 PLN. Ponadto autor najlepszego pomysłu biznesowego na zaproszenie Europosła Krzysztofa Hetmana weźmie udział w wyjeździe do Brukseli.

Zainteresowani wzięciem udziału w projekcie swoje pomysły mogą nadsyłać poprzez stronę internetową biznesbilgoraj.pl do dnia 27 kwietnia.

04

18

Biłgorajska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A. wraz z partnerami: Samorządem Województwa Lubelskiego, Powiatem Biłgorajskim, Gminą Miasto Biłgoraj oraz Gminą Biłgoraj, a także we współpracy European Business Advisory jako wykonawcą, realizuje projekt pn.: „Biłgoraj Business Class”, który skierowany jest do uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów z terenu powiatu biłgorajskiego.

Celem projektu jest wsparcie i promocja przedsiębiorczości wśród młodzieży, poprzez zwiększenie świadomości na temat przedsiębiorczości, podejścia do biznesu, a także możliwości jakie oferują podmioty publiczne w celu rozwoju własnej firmy.

 

04

13

Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego we współpracy z Ministerstwem Infrastruktury oraz Ministerstwem Środowiska zaprasza na spotkanie
"PRZYGOTOWANIE POLSKIEJ KAMPANII ETZT 2018",
skierowanej do lokalnych koordynatorów kampanii Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu.
 

Spotkanie odbędzie się 26 kwietnia 2018 roku w godz. 10.00 - 13.00 w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego przy ul. Grottgera 4 w Lublinie.
 
 

04

12

Przedsiębiorco! Chcesz działać globalnie?

Masz unikatowy produkt, nowoczesną usługę lub innowacyjną technologię?

Chciałbyś przygotować profesjonalny plan ekspansji swojej firmy?

Skontaktuj się z nami: pmt@paih.gov.pl i tel: 223349924
PMT to projekt skierowany do mikro-, małych i średnich przedsiębiorstw, w ramach którego oferujemy:

- usługi doradczo-szkoleniowe w procesie budowy strategii ekspansji zagranicznej;

- wiedzę uznanych ekspertów rynkowych w kraju i za granicą;

- ścisłą współpracę z siecią zagranicznych biur handlowych Polskiej Agencji Inwestycji i Handlu.Nie przegap swojej szansy. Zapraszamy!

pmt@paih.gov.pl i tel: 223349924

www.pmt.trade.gov.pl/pl
WIDEO
ciasteczka
strona korzysta z cookies