Ważne informacje
Harmonogram naboru wniosków - RPO WL
Szanowni Państwo
 
Informujemy, że trwają, lub są planowane konkursy naboru wniosków w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.
Harmonogram naboru wniosków - PARP
Prezentujemy aktualną informację na temat konkursów planowanych do przeprowadzenia przez PARP w 2019 roku.
AKTUALNOŚCI

02

01

Zachecamy do skorzystania z bezpłatnych usług  dla przedsiębiorców, którzy przechodzą trudności w prowadzeniu swojego biznesu lub szukają pomysłu na dalszy rozwój. Usługi świadczą doświadczeni konsultanci i mentorzy w ramach projektu Early Warning Europe, realizowanego przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości oraz Fundację Firmy Rodzinne.

01

31

Skorzystaj z funduszy europejskich na rozwój swojej firmy. Posłuchaj nagrań ekspertów i zlóż wniosek o dotację.
 
Więcej informacji i nagrania z wypowiedziami ekspertów TUTAJ

01

25

Masz pomysł na innowacyjny produkt bądź usługę? W Platformach startowych otrzymasz ekspercką pomoc i rozwiniesz pomysł w rentowny model biznesowy. Możesz zgłosić swój pomysł do wybranej platformy. Tam menadżer inkubacji przygotuje szczegółowy plan inkubacji Twojego pomysłu. Po jego realizacji i uzyskaniu pozytywnej rekomendacji Twojej platformy możesz starać się o 800 tys. złotych na rozwój swojego biznesu w ramach konkursu Rozwój start-upów w Polsce Wschodniej.
 
Na co możesz przeznaczyć dofinansowanie?

Platformy startowe oferują pakiet usług, w skład których wchodzą m.in.:

pomoc w stworzeniu fundamentów biznesowych przedsięwzięcia,
specjalistyczne usługi indywidualnie dopasowane do pomysłu,
warsztaty i szkolenia z zakresu wystąpień publicznych oraz prezentacji swojego projektu,
mentoring,
obsługa księgowa, podatkowa i prawna,
pomoc w stworzeniu elementów identyfikacji korporacyjnej,
zapewnienie powierzchni biurowej do rozwoju startupu.


Usługi specjalistyczne dotyczą specyficznych potrzeb technologicznych i biznesowych poszczególnych startupów. Nie są ograniczone zamkniętym katalogiem, w związku z czym startup ma szansę otrzymać szyte na miarę usługi. W wyniku tego procesu powstać powinien prototyp i model biznesowy przedsięwzięcia.

Inkubacja to intensywna praca nad rozwojem firmy. Pierwszym krokiem jest przeprowadzanie wywiadu przez menedżera inkubacji z przedstawicielami startupu, w czasie którego diagnozowane są najważniejsze jego potrzeby. W odpowiedzi na nie są przyporządkowywani odpowiedni eksperci i usługi (w tym specjalistyczne), dopasowane do specyfiki startupu i branży. Dzięki temu program inkubacji jest indywidualnie dobrany do potrzeb każdego pomysłu. (jest w innym miejscu)
 

01

25

Komisja Europejska ogłosiła konkurs w ramach którego klastry i inne organizacje sieci biznesowych mogą otrzymać do 360 tys. euro na wzmocnienie potencjału zarządzania klastrem i współpracę międzynarodową. Termin składania wniosków upływa 4 kwietnia 2019 r.
WIDEO
ciasteczka
strona korzysta z cookies