Ważne informacje
Harmonogram naboru wniosków - RPO WL
Szanowni Państwo
 
Informujemy, że trwają, lub są planowane konkursy naboru wniosków w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.
Harmonogram naboru wniosków - PARP
Prezentujemy aktualną informację na temat konkursów planowanych do przeprowadzenia przez PARP w 2019 roku.
AKTUALNOŚCI

07

07

Zachęcamy do wypełnienia ankiety w sondzie internetowej odnośnie popytu odwiedzania obszaru projektu pt. "Zachowanie dziedzictwa kulturowego Gminy Biłgoraj poprzez rozbudowę remizo - świetlicy w Nadrzeczu. Sonda internetowa potrwa do 20 lipca 2016 r. Jej wyniki pomogą w ocenie zapotrzebowania na działania mające na celu kultywowanie tradycji kulturowych oraz upamietnianie wydarzeń historycznych zwiazanych z gminą Biłgoraj i miejscowością Nadrzecze.
 

07

06

Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie ogłasza nabór wniosków o dofinansowanie projektów
w ramach Osi Priorytetowej 3 Konkurencyjność przedsiębiorstw, Działania 3.7 Wzrost konkurencyjności MŚP, Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014-2020. Konkurs nr RPLU.03.07.00-IP.01-06-001/16
 
Termin składania wniosków

Wnioski można składać w terminie od 30-06-2016 r. do 08-09-2016 r. do godziny 15:00

Termin rozstrzygnięcia konkursu

II kwartał 2017 r.

Instytucja odpowiedzialna za przeprowadzenie konkursu

Lubelska Agencja Wspierania Przedsiębiorczości w Lublinie
ul. Wojciechowska 9a, 20-704 Lublin

Sposób składania wniosków

Wnioski o dofinansowanie projektu należy składać wyłącznie w formie elektronicznej za pośrednictwem Lokalnego Systemu Informatycznego 2014-2020 (LSI2014) .
 
Kto może składać wnioski?

Mikro i małe przedsiębiorstwa

Na co można otrzymać dofinansowanie?

Dofinansowanie przeznaczone jest w szczególności na:
 
  • Stworzenie/doposażenie infrastruktury przedsiębiorstw w celu wprowadzenia nowych lub ulepszonych produktów/usług.
  • Zastosowanie nowoczesnych technologii - rozwój produktów i usług opartych na TIK (np. optymalizacja procesów zarządzania przedsiębiorstwem, współpraca pomiędzy przedsiębiorcami poprzez nowe rozwiązania informatyczne).
  • Wsparcie działań inwestycyjnych, związanych z rozszerzeniem działalności eksportowej np. zakup linii produkcyjnych dostosowanych do potrzeb nowego rynku zbytu.
  • Wdrażanie w przedsiębiorstwach wyników badań naukowych i rozwojowych oraz innowacyjnych rozwiązań poprzez wsparcie działań związanych z nabyciem praw do własności intelektualnej oraz wsparcie działań mających na celu dostosowanie istniejących aktywów firmy do potrzeb wdrożenia nowego procesu, produktu, bądź usługi, a także pobudzanie innowacji marketingowej i organizacyjnej.


Maksymalny procentowy poziom dofinansowania UE wydatków kwalifikowalnych wynosi 70% .

Alokacja przeznaczona na konkurs wynosi 281 876 295,73 zł, w tym rezerwa finansowa na procedurę odwoławczą 28 187 629,57 zł.
 
Więcej na stronie: RPO WL
 
Załączniki:
 

07

04

Lubelski Park Naukowo-Technologiczny oraz Miasto Lublin serdecznie zapraszają do udziału w konkursie Create Lublin!


Jeśli masz innowacyjny pomysł na biznes i mniej niż 30 lat – wypełnij formularz już dziś. Może to właśnie Ty zostaniesz jednym ze zwycięzców? :)

Autorzy pomysłów, które zostaną zakwalifikowane do programu preinkubacji otrzymają od nas:

możliwość korzystania z przestrzeni Inkubatora,
prowadzenie księgowości w ramach preinkubacji,
opiekuna, który wszystkiego Cię nauczy i pomoże wybrać Ci najlepszy model biznesowy dla twojego pomysłu,
możliwość korzystania z szerokiej gamy szkoleń dostosowanych do twoich potrzeb,
możliwość wzięcia udziału w spotkaniach networkingowych i nabycie nowych znajomości biznesowych.

Odważ się i aplikuj już dziś! Wypełnij i wyslij FORMULARZ ZGŁOSZENIOWY.

Rekrutacja potrwa do 23.07.2016.

07

04

Projekt "Platformy startowe dla nowych pomysłów" to jeden z flagowych programów koordynowanych przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości. Jego celem jest stworzenie w makroregionie Polski Wschodniej warunków sprzyjających rozwojowi środowiska startupowego i kształtowaniu ich globalnego potencjału.

Dlaczego Platforma Startowa CONNECT?

Jeśli masz pomysł na innowacyjny biznes i marzysz o własnej firmie, ale nie wiesz od czego zacząć – zgłoś się. Platforma CONNECT pomoże Ci wziąć przyszłość w swoje ręce.

Pomysłodawcy zgłoszeni do platformy startowej CONNECT mają zagwarantowany udział w trzydniowym zjeździe zerowym „kick off session”, a także sześciu dwudniowych zjazdach o następującej tematyce: praca nad pomysłem metodą Lean Canvas, Business Model Canvas, zarządzanie firmą, zarządzanie HR, team building, leadership, UX, wycena projektu, przygotowanie do spotkań z inwestorem, crowdfunding, branding, marketing, sprzedaż, rynki zagraniczne, prawne aspekty prowadzenia firmy, finanse i księgowość oraz negocjacje.

Uczestnikom programu akceleracyjnego proponowane są również warsztaty teambuildingowe, warsztaty pitchingu, indywidulane sesje mentorskie oraz regularne spotkania indywidualne z opiekunami startupów. Pomysłodawcy mogą też liczyć na wsparcie w zakresie procesu zakładania spółki, a także kwestii formalnych wynikających z regulaminu projektu i umowy na inkubację.
Na uczestników programu czekają również dwie autorskie formy wsparcia - „Szef” i „Ścieżka VC”, które są wdrażane dzięki partnerstwu z przedstawicielami dużych firm oraz funduszami Venture Capital.

Partnerzy

CONNECT to ekosystem rozwijany w województwie lubelskim, ale przy współpracy także z partnerami z województw podkarpackiego, wielkopolskiego, śląskiego i mazowieckiego oraz wiodącymi ośrodkami wspierania przedsiębiorczości z całego kraju. Celem CONNECT jest stworzenie kompleksowego i najbardziej efektywnego narzędzia rozwoju innowacyjnej przedsiębiorczości w Polsce Wschodniej.

Startupy powstające w ramach platformy CONNECT wspierać będą:
1. Lubelski Park Naukowo – Technologiczny – operator inkubatora technologicznego, operator funduszu inwestycyjnego Venture Capital typu Seed, aktywny aktor w obszarze wspierania przedsiębiorczości, komercjalizacji wiedzy, współpracy instytucji naukowych z biznesem, szkoleń i doradztwa biznesowego,
2. 7 inkubatorów przedsiębiorczości,
3. 3 fundusze Venture Capital,
4. 3 samorządy terytorialne: Samorząd Miasta Lublin, Samorząd Miasta Zamość, Samorząd Województwa Lubelskiego,
5. Fundusz pożyczkowy mikro-pożyczek dla rozpoczynających działalność gospodarczą,
6. 7 uczelni wyższych, w tym wszystkie główne uczelnie publiczne woj. lubelskiego: Politechnika Lubelska, Uniwersytet Przyrodniczy w Lublinie, Uniwersytet Medyczny w Lublinie, UMCS, KUL,
7. 14 innych instytucji otoczenia biznesu z całego terenu województwa lubelskiego oraz północno-zachodniej części województwa podkarpackiego.

W działania ekosystemu zaangażowane będą również instytucje wspierające, funkcjonujące w charakterze ambasadorów marki Platform Startowych: Fundacja Lublin GameDev, LbnSocial – budzimy potencjał Lublina, Mazowiecki Klaster ICT, MoM – Merytorycznie o Marketingu, Aula Polska, Gdańska Fundacja Przedsiębiorczości, Polski Klaster Badań i Rozwoju Internetu Rzeczy oraz Lubelski Instytut Designu.

Platforma CONNECT będzie stanowić istotny element marketingu terytorialnego w makroregionie, przyciągając i zatrzymując młodych przedsiębiorców w Polsce Wschodniej.

Mentorzy

Do dyspozycji jest grupa 12 mentorów posiadających ponadprzeciętne doświadczenie i kwalifikacje w dziedzinie uruchamiania działalności gospodarczej. Mentor to osoba, która swoją wiedzą, doświadczeniem i umiejętnościami wspiera pomysłodawcę (lub zespół pomysłodawców) w procesie realizacji programu inkubacji. Mentorami w projekcie są przedsiębiorcy zarządzający dużymi przedsiębiorstwami, aniołowie biznesu, ekonomiści z wieloletnim doświadczeniem, eksperci wspierający kreowanie i wdrażanie pomysłów biznesowych.

Wybrani mentorzy wraz z pomysłodawcami, wypracują wizję ich biznesu. Będą inspirować, przewodzić i stymulować do działania.

Zakres usług podstawowych

Aby zapewnić startupom kompleksowe wsparcie, zespoły projektowe mogą liczyć na powierzchnię biurową (wraz z infrastrukturą teleinformatyczną oraz niezbędnym wyposażeniem), a także możliwość uczestnictwa w warsztatach z zakresu wystąpień publicznych czy szkoleń z przygotowania prezentacji na sesje pitchingowe. Cennym wsparciem dla startujących przedsiębiorców będzie również obsługa księgowa i prawna, doradztwo podatkowe oraz podstawowe wsparcie marketingowe w zakresie opracowania elementów identyfikacji korporacyjnej. Autorzy wyróżniających się projektów mają też szansę na sfinansowanie udziału w międzynarodowych eventach startup-owych.

Zakres usług specjalistycznych

Podstawowa oferta wsparcia uzupełniona została o pakiet usług specjalistycznych, które są dostępne dla wszystkich startupów. Zakres wsparcia będzie dobierany indywidualnie i zgodnie z zapotrzebowaniem inkubowanych przedsiębiorstw. Obszar usług specjalistycznych zawiera wsparcie techniczne, technologiczne, inżynierskie, informatyczne. Obejmuje również szkolenia w zakresie zarządzania i przedsiębiorczości, które umożliwią skuteczny rozwój produktu, począwszy od oceny potencjału rynkowego i tworzenia modelu biznesowego. W ramach programu akceleracji, przygotowana jest również analiza potrzeb klienta oraz odpowiednia strategia marketingową. Młodzi przedsiębiorcy otrzymują wsparcie także w zakresie designu – pomagamy w pracach projektowych, wizualnym kreowaniu marki, tworzeniu nazw i znaków firmowych.

Dodatkowe świadczenia

Oprócz wsparcia merytorycznego, przygotowano autorskie programy „Szef” oraz „Ścieżka VC”, które są wdrażane dzięki partnerstwu z przedstawicielami dużych firm oraz funduszami Venture Capital. Wartościowym uzupełnieniem oferty jest Karta „Biznes Benefit”.

Program „Szef” umożliwia odbycie stażu typu „job shadowing”. Jest to wyjątkowo efektywny model współpracy, polegający na spędzeniu dwóch tygodni w charakterze „cienia” prezesa/dyrektora korporacji lub innej osoby zajmującej kierownicze stanowisko. Zależy nam, by obszar odpowiedzialności korespondował z profilem startupu. Zdobyte doświadczenie biznesowe, nawiązane relacje, a także możliwość testowania usługi wśród klientów dużej firmy, stanowią wyróżniający element oferowanego przez nas programu akceleracyjnego.

Specjalna ścieżka VC zakłada z kolei dodatkowe wsparcie wybranych projektów przez konsorcjum funduszy inwestycyjnych (partnerów platformy startowej). Pozwoli to startupom na zdobycie szerokich kontaktów i wiedzy finansowej niezbędnej w tworzeniu modelu biznesowego, wiedzy specjalistycznej oraz prawnej inwestorów, a także możliwości zaprezentowania się przed potencjalnymi partnerami biznesowymi.
 
Karta „Biznes Benefit” jest jednym z instrumentów, dzięki któremu Miasto Lublin promuje ideę startupów, buduje system preferencji oraz tworzy środowisko sprzyjające zakładaniu i prowadzeniu własnej działalności.
Kartę „Biznes Benefit” mogą otrzymać startupy funkcjonujące na terenie miasta, które:
• są (bądź były w ciągu ostatnich 12 miesięcy) lokatorami jednego z inkubatorów/akceleratorów przedsiębiorczości,
• są członkiem koła naukowego lub uczestnikiem jednej z inicjatyw skupiających osoby zainteresowane prowadzeniem działalności w obszarze nowoczesnych technologii.
Karta „Biznes Benefit” uprawnia jej użytkowników do korzystania ze stałych, tymczasowych, świątecznych lub okazjonalnych ulg oraz zwolnień oferowanych przez partnerów biorących udział w programie.

Dofinansowanie

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości rozpoczęła konkurs na dofinansowanie projektów w ramach poddziałania 1.1.2 „Rozwój startupów w Polsce Wschodniej”, Program Operacyjny Polska Wschodnia, 2014-2020.

Kto może otrzymać dotację nawet do 800 000 złotych?

Mikroprzedsiębiorstwa i małe przedsiębiorstwa w formie spółki kapitałowej (przepisy kodeksu spółek handlowych), które pozytywnie zakończyły program inkubacji w ramach Platform Startowych.

Jak aplikować?

Wypełnij formularz zgłoszeniowy na www.platformystartowe.gov.pl i pamiętaj o wyborze CONNECT.

Więcej informacji na stronach:
WIDEO
ciasteczka
strona korzysta z cookies