Ważne informacje
Harmonogram naboru wniosków - RPO WL
Szanowni Państwo
 
Informujemy, że trwają, lub są planowane konkursy naboru wniosków w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.
Harmonogram naboru wniosków - PARP
Prezentujemy aktualną informację na temat konkursów planowanych do przeprowadzenia przez PARP w 2019 roku.
AKTUALNOŚCI

08

01

Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości ogłasza konkurs na dofinansowanie projektów w ramach działania 1.4 „Wzór na konkurencję Etap I" POPW 2014-2020.

07

27

Opinia o innowacyjności technologii jest niezależną opinią eksperta na temat danej technologii, którą przedsiębiorca chce u siebie wdrożyć. Opinia taka, zgodnie z wymogiem stawianym przez Ministerstwo Rozwoju jest dowodem na zastosowanie innowacji procesowej lub produktowej w planowanej inwestycji.
 
Przygotowywana opinia zawiera m.in. charakterystykę planowanej do wdrożenia przez przedsiębiorstwo technologii i określa czas, w jakim jest ona stosowana w regionie, w Polsce lub na świecie. Opinia sporządzana jest przez wybranych i niezależnych naukowców z UMCS.

Opinia o innowacyjności może mieć zastosowanie m.in. do:
• pozyskania środków z funduszy strukturalnych
• uzyskania kredytu technologicznego
• skorzystania z ulgi technologicznej
• wsparcia celów PR przedsiębiorstwa

O wydanie opinii o innowacyjności ubiegać się mogą przedsiębiorstwa planujące wdrożyć innowację, podmioty posiadające patenty na wynalazki, prawo z rejestracji wzoru przemysłowego czy prawo ochronne na wzór użytkowy, ale także właściciele technologii lub większościowi udziałowcy spółek będących właścicielami technologii.

UMCS jest uprawniony do przygotowania opinii o innowacyjności technologii jako jednostka naukowa, w rozumieniu art. 2 pkt 9 lita-e ustawy z dnia 30 kwietnia 2010r. o zasadach finansowania nauki (DZ.U. Nr 96 poz. 615) – prowadząca w sposób ciągły badania naukowe i prace rozwojowe. Uczelnia jest jednym z największych ośrodków naukowych w Polsce. Współpracuje z wieloma jednostkami badawczymi w kraju i za granicą. Ponad 72-letni potencjał naukowo-badawczy 12 wydziałów UMCS tworzy 1800 naukowców, wybitnych ekspertów w swoich dziedzinach.

Warunki uzyskania opinii o innowacyjności
Zamówienie wykonania opinii o innowacyjności należy złożyć do Centrum Innowacji i Komercjalizacji Badań. Jest to jednostka ogólnouczelniana, która koordynuje współpracę nauka-biznes. Koszt wydania opinii i czas jej przygotowania zależą od stopnia skomplikowania danej technologii i są ustalane indywidualnie dla każdego zlecenia. Dopasowanie właściwego eksperta wymaga przesłania krótkiego opisu technologii, który pozwoli określić branżę i dziedzinę technologii.

Prośbę o wystawienie opinii prosimy kierować na adres e-mail: centruminnowacji@umcs.pl.

Osoba do kontaktu:
Wirginia Gieryng-Cieplak
Centrum Innowacji i Komercjalizacji Badań UMCS
Pl. Marii Curie-Skłodowskiej 5
20-031 Lublin, Rektorat, p. 1213, XII piętro
Tel. (81) 537-57-50, (81) 537-55-40
Kom. 501-339-629

07

26

Scale UP to pierwszy konkurs w ramach rządowego programu Start In Poland. Celem działania jest połączenie potencjału początkujących, kreatywnych przedsiębiorców z infrastrukturą, doświadczeniem oraz zasobami dużych korporacji, w tym spółek skarbu państwa.

Pierwszym etapem pilotażu jest wybór podmiotów posiadających doświadczenie w realizacji działań o charakterze akceleracyjnym. Następnie we współpracy z dużymi przedsiębiorstwami (preferowane będą spółki z udziałem skarbu państwa), akceleratorami korporacyjnymi i np. funduszami seed/venture capital czy jednostkami naukowymi, realizowane będą kompleksowe programy akceleracji. Każdy program obejmie wsparciem minimum 20 startupów.

Młode firmy otrzymają pomoc finansową (do 250 000 zł), możliwość skorzystania z zasobów niezbędnych do opracowania i testowania własnych rozwiązań, dostęp do wysokiej klasy mentorów, a także szansę na zdobycie doświadczenia oraz zbudowanie sieci kontaktów, partnerów biznesowych i potencjalnych inwestorów. Scale Up to dla startupów również szansa na zwiększenie wiarygodności oraz promocję własnej marki wśród szerokiej grupy klientów korporacji. Efektem pilotażu będzie komercjalizacja innowacyjnych rozwiązań proponowanych przez startupy, w tym produktów i usług, które będą odpowiedzią na zidentyfikowane w toku programu potrzeby dużych przedsiębiorstw.

Kwota grantu dla pojedynczego projektu akceleratora wynosi maksymalnie 6 mln zł. Czas trwania projektu wyniesie 15 miesięcy, zaś czas trwania pojedynczej rundy programu akceleracyjnego 3-6 miesięcy. Rozwiązania opracowane przez uczestników projektu będą wpisywać się w działy tematyczne Krajowych Inteligentnych Specjalizacji.

Konkurs jest prowadzony w ramach Centrum analiz i pilotaży nowych instrumentów – INNO_LAB, finansowanego ze środków Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój na lata 2014-2020. Budżet konkursu wynosi 35 mln zł.

07

26

Ośrodek Enterprise Europe Network przy Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości ma zaszczyt zaprosić Państwa do udziału w międzynarodowej giełdzie kooperacyjnej Food4Life, która odbędzie się 10 listopada 2016 r., przy okazji targów Interfood & Drink w Sofii, Bułgaria.

Wydarzenie to jest obecnie największą w Bułgarii imprezą targową dla sektora spożywczego. Na targach wystawiają się zarówno producenci wyrobów spożywczych, jak i firmy oferujące maszyny, urządzenia i materiały dla przemysłu spożywczego.

Targi są podzielone na sekcje tematyczne: INTERFOOD & DRINK (ogólne dotyczące branży spożywczej), WORLD OF MILK (branża mleczarska), ME?TMANIA (przetwórstwo mięsa), BULPEK (wyroby piekarnicze i cukiernicze) oraz SALON DE VIN (produkcja wina).

Udział w giełdzie Food4Life umożliwi polskim przedsiębiorcom nie tylko nawiązanie bezpośrednich kontaktów biznesowych podczas giełdy kooperacyjnej, ale również zapoznanie się z najnowocześniejszymi trendami i technologiami związanymi z branżą spożywczą, dzięki udziałowi w odbywających się równolegle targach.

DLA KOGO PRZEZNACZONE SĄ SPOTKANIA?


Giełda kooperacyjna przeznaczona jest dla przedstawicieli firm i innych podmiotów działających w szeroko pojętej branży spożywczej, w tym w następujących sektorach:
 
  • żywność i napoje (producenci, dystrybutorzy, importerzy),
  • mleko i przetwórstwo mleka,
  • mięso i przetwórstwo mięsne,
  • żywność organiczna,
  • wina i winiarnie,
  • maszyny, wyposażenie i technologie spożywcze,
  • HoReCa,
  • opakowania,
  • logistyka,

JAK TO DZIAŁA?


Uczestnicy w formularzu rejestracyjnym dostępnym on-line określają profil swojej działalności oraz rodzaj współpracy, którą chcieliby nawiązać;
Dane zarejestrowanych firm umieszczane są w katalogu on-line na stronie internetowej giełdy;
Z katalogu on-line zarejestrowani uczestnicy dokonują wyboru firm, z którymi chcieliby spotkać się podczas giełdy;
10 listopada 2016 r., przy ponumerowanych stolikach, odbędą się serie uprzednio zaaranżowanych 30-minutowych, indywidualnych spotkań.

Taka formuła giełdy to efektywny, tani i wygodny sposób na spotkanie wielu potencjalnych partnerów biznesowych w jednym miejscu i czasie.

KOSZTY

Udział w giełdzie jest bezpłatny. Uczestnicy pokrywają koszty transportu i zakwaterowania we własnym zakresie.

Uczestnikom przysługuje:
  •  
  • Bilet wstępu na targi, konferencję oraz seminaria tematyczne,
  • Wpis do katalogu uczestników giełdy kooperacyjnej,
  • Indywidualny harmonogram spotkań,
  • udział w targach,
  • Wsparcie logistyczne, pomoc przy rejestracji oraz podczas trwania giełdy.

Oficjalnym językiem spotkań będzie język angielski.

ZAREJESTRUJ SIĘ JUŻ DZISIAJ!


Wszystkich zainteresowanych udziałem w giełdzie kooperacyjnej prosimy o wypełnienie formularza rejestracyjnego na stronie: https://www.b2match.eu/food4life2016
 
Liczba miejsc jest ograniczona.

Dodatkowych informacji udziela:

Agnieszka Promianowska

Tel. +22 432 83 74

e-mail: agnieszka_promianowska@parp.gov.pl
WIDEO
ciasteczka
strona korzysta z cookies