Ważne informacje
Harmonogram naboru wniosków - RPO WL
Szanowni Państwo
 
Informujemy, że trwają, lub są planowane konkursy naboru wniosków w ramach dofinansowania z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego na lata 2014 - 2020.
Harmonogram naboru wniosków - PARP
Prezentujemy aktualną informację na temat konkursów planowanych do przeprowadzenia przez PARP w 2019 roku.
AKTUALNOŚCI

11

25

Zapraszamy do udziału w bezpłatnych spotkaniach informacyjnych poświęconych możliwościom dofinansowania w ramach konkursów Programu Operacyjnego Inteligentny Rozwój. Podczas spotkań dowiesz się w jaki sposób możemy wesprzeć Twoją działalność w ramach trzech działań: Proinnowacyjne usługi instytucji otoczenia biznesu dla MŚP (2.3.1 POIR), Bony na innowacje dla MŚP (2.3.2 POIR) oraz Ochrona własności przemysłowej (2.3.4 POIR).

Terminy i lokalizacje:
  • 29 listopada 2016 r., Poznań
Centrum Konferencyjne, ul. J.H. Dąbrowskiego 79A, Poznań
  • 30 listopada 2016 r., Wrocław
Hotel Patio ul. Kiełbaśnicza 24, Wrocław
  • 1 grudnia 2016 r., Kraków
Hotel Atrium, ul. Krzywa 7, Kraków
  • 2 grudnia 2016 r., Lublin
Hotel Victoria, Ul. G. Narutowicza 58/60, Lublin
 
 
Rejestracja na wybrane spotkanie TUTAJ

11

25

Ministerstwo Rozwoju zaprasza do udziału w konferencji, podczas której zaprezentujemy dotychczasowe efekty oraz nowe możliwości związane z wykorzystaniem Funduszy Europejskich (FE). Kompleksowa oferta FE zostanie zaprezentowana w czterech blokach tematycznych:
 
  • Innowacyjna przedsiębiorczość,
  • Infrastruktura,
  • Spójność społeczna,
  • Cyfrowe państwo.

Dodatkowo została przygotowana Strefa Inspiracji, w której beneficjenci Funduszy Europejskich podzielą się z Państwem swoim doświadczeniem oraz Strefę Konsultacji, gdzie specjaliści opowiedzą o możliwościach pozyskania dofinansowania.

Zarejestruj się już dziś!

11

02

Mikro innowacje - makro korzyści to projekt Lubelskiej Fundacji Rozwoju, ktorego celem jest wzmocnienie regionalnego ekosystemu rozwoju innowacji społecznych nakierowanego na inkubację nowych pomysłów/rozwiązań redukujących problemy ludzi młodych w zakresie znalezienia zatrudnienia bezpośrednio po zakończonej edukacji.
 
Na potrzeby niniejszego projektu innowacje społeczne zdefiniowano jako nowe, bardziej skuteczne metody rozwiązywania problemów społecznych. Innowacja to tworzenie i testowanie nowych rozwiązań lub usprawnianie już istniejących, przy jednoczesnej dbałości o ich optymalizację, zgodnie z myślą „więcej za mniej”. Innowacyjność może dotyczyć zarówno wytwarzanych produktów, sposobu pracy, jak i kreowania nowych zjawisk oraz społecznej wartości dodanej. Wsparcie w ramach projektu mogą otrzymać wyłącznie innowacje społeczne związane z przejściem z systemu edukacji do aktywności zawodowej. Przykładowe typy innowacji społecznych:
 
  • nowe usługi,
  • nowe produkty,
  • nowe procesy,
  • nowe platformy,
  • nowe formy organizacyjne,
  • nowe zasady,
  • nowe instrumenty i modele finansowe,
  • nowe rozwiązania prawne,
 
a także kombinacje ww. form.

Innowatorami społecznymi mogą być osoby fizyczne, grupy nieformalne lub podmioty (fundacje, stowarzyszenia, związki zawodowe, zrzeszenia, osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczpospolitej Polskiej, o stosunku Państwa do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia i wyznania, stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego, spółdzielnie, przedsiębiorcy, instytucje – w tym instytucje rynku pracy, szkoły, szkoła wyższa, uczelnie itd.).

Użytkownikami innowacji społecznych mogą być publiczne i niepubliczne instytucje rynku pracy, szkoły ponadgimnazjalne oraz uczelnie i szkoły wyższe, pracodawcy i organizacje pracodawców, organizacje pozarządowe. Odbiorcami – osoby pozostające w systemie edukacji dla których tworzone są innowacyjne rozwiązania nastawione na zapobieganie występowania zdiagnozowanych w POWER problemów, tj. uczniowie ostatnich klas szkół ponadgimnazjalnych z terenu województwa lubelskiego, oraz studenci ostatnich lat studiów (I i II stopnia) uczelni i szkół wyższych z terenu województwa lubelskiego i osoby zamieszkałe na terenie województwa lubelskiego w wieku 18-25 lat, które nie podjęły jeszcze pierwszej pracy.
 
Wiecej na temat projektu oraz mozliwościach przystąpienia do niego na stronie Lubelskiej Fundacji Rozwoju

10

27

Ministerstwo Rozwoju zaprasza na spotkanie pt. "Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich". Spotkanie skierowane jest do firm zainteresowanych wdrażaniem innowacji.
 
W trakcie spotkania przedstawimy Państwu:
 
  • kompleksową ofertę wsparcia dla przedsiębiorców z Programu Inteligentny Rozwój na wszystkich etapach realizacji: od startupu, poprzez działalność badawczo-rozwojową, przygotowanie do wdrożenia, inwestycje produktowe, na działaniach powdrożeniowych kończąc,
  • możliwości, jakie dają innowacyjnym firmom inne formy wsparcia (również finansowane z Funduszy Europejskich, m.in. Program Polska Wschodnia, Regionalny Program),
  • korzyści płynące z innowacyjnego podejścia do biznesu oraz możliwości podejmowania innowacyjnych wyzwań, formy wsparcia partnerstwa pomiędzy biznesem a nauką.

Po spotkaniu będą mogli Państwo zasięgnąć bliższych informacji u ekspertów z instytucji zajmujących się bezpośrednio tematyką wsparcia dla przedsiębiorców.

Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku wyczerpania miejsc, zapraszamy na transmisję on-line, która w trakcie spotkania będzie dostępna na stronie:http://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/transmisja
 
Miejsce spotkania:
Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, ul. R. Prawocheńskiego 9, 10-720 Olsztyn.

Organizator:
 
Partnerzy:
Ministerstwo Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Bank Gospodarstwa Krajowego, Polski Fundusz Rozwoju, Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Stowarzyszenie Top 500 Innovators oraz Krajowy Punkt Kontaktowy Programów Badawczych Unii Europejskiej.
WIDEO
ciasteczka
strona korzysta z cookies