Impreza promujaca walory turystyczno - przyrodnicze i kulturowe gminy Biłgoraj
28 września 2014 roku w Okrągłym miała miejsce Impreza promująca walory przyrodniczo – kulturowe Gminy Biłgoraj pod hasłem przewodnim: Gmina Biłgoraj bogata lasem.

Podczas wydarzenia można było między innymi obejrzeć wystawę prezentującą walory turystyczne gminy, obejrzeć występy miejscowych zespołów: Zespołu Śpiewaczego z Rudy Solskiej, zespołu „Sąsiadeczki” z Korczowa i Okrągłego oraz zespołu „Egzotic” z Bidaczowa Starego. W taneczny nastrój wprowadzili wszystkich uczniowie Szkoły Podstawowej w Korczowie, a grupa „Przyjaciele pewnej stokrotki” z DPS w Teodorówce przypomniała zwyczaj obierania i kiszenia kapusty. Nie zabrakło również konkursów dla dzieci, ogródka zabaw dla najmłodszych, stoiska z potrawami regionalnymi na bazie runa leśnego, jak również pokazów ginących zawodów. Dla miłośników turystyki organizatorzy zapewnili autokarową wycieczkę krajoznawczą po atrakcjach przyrodniczych gminy. Koncert zespołu Pawkin – półfinalistów programu Must Be The Music, oraz teatr ognia to główne atrakcje niedzielnego wieczoru. Impreza zakończyła się wspólną zabawą taneczną.

Impreza promująca walory przyrodniczo – kulturowe Gminy Biłgoraj była jednym z działań wchodzących w skład projektu „System promocji i informacji gospodarczej Gminy Biłgoraj” dofinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WL oraz ze środków budżetu państwa.