Podpisanie listu intencyjnego pomiędzy Województwem Lubelskim a Bankiem Zachodnim WBK

23 maja br. podczas gali wręczenia  Regionalnych Orłów Eksportu Województwa Lubelskiego w Lubelskim Centrum Konferencyjnym doszło do podpisania listu intencyjnego pomiędzy Województwem Lubelskim oraz Bankiem Zachodnim WBK.  Określono również ramy współpracy, której celem jest pomoc firmom w ich działalności eksportowej. Ze strony Województwa list podpisał marszałek Sławomir Sosnowski, natomiast stronę banku reprezentował Michael McCarthy, członek zarządu Banku Zachodniego WBK oraz Karolina Samojlik – dyrektor bankowości korporacyjnej.

Wspólna inicjatywa przewiduje działania edukacyjne, które mają zachęcić regionalnych przedsiębiorców do otwierania się na nowe rynki zbytu. Współpraca BZ WBK oraz Województwa obejmować będzie m.in. wspólne konferencje, podczas których regionalni przedsiębiorcy będą mogli zdobyć konkretne informacje dotyczące handlu zagranicznego. Planowane wspólne przedsięwzięcia to również cykle szkoleń i warsztatów oraz misje gospodarze, podczas których uczestnicy otrzymają praktyczne wskazówki oraz porady, które pomogą im z sukcesem rozszerzać swoją działalność lub zaistnieć na rynkach zagranicznych.