"Innowacyjna Firma. Wspieramy przedsiębiorców" Spotkanie w Kępnie

Ministerstwo Inwestycji i Rozwoju zaprasza przedsiębiorców do udziału w spotkaniu informacyjnym dotyczącym wsparcia na realizację innowacyjnych projektów.

Spotkanie odbędzie się 16 kwietnia 2018 roku o godzinie 10:15 w Restauracji Kamiński w Kępnie (ul. Ks. P. Wawrzyniaka 34, Kępno).

W spotkaniu weźmie udział Pani Minister Andżelika Możdżanowska, Pełnomocnik Rządu do spraw Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju oraz Pan Minister Paweł Cybulski, Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Finansów, Zastępca Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Podczas wystąpień Ministrów zostaną m.in. omówione filary rozwoju dla Polski:

• Mieszkanie Plus
  • Dostępność Plus
  • rynek pracy
  • infrastruktura drogowa i sportowa

Aby wziąć udział w spotkaniu, należy wypełnić formularz rejestracyjny. Z uwagi na to, że liczba miejsc jest ograniczona, o udziale w spotkaniu decyduje kolejność zgłoszeń. W przypadku pytań prosimy o kontakt e-mail spotkaniaregionalne@mr.gov.pl.

Spotkanie przeznaczone jest dla przedsiębiorców.

Program spotkania

• 10.15 – 10.30 Powitanie uczestników spotkania.
  • 10.30 – 10.45 Wystąpienie Pani Minister Andżeliki Możdżanowskiej, Pełnomocnika Rządu ds. Małych i Średnich Przedsiębiorstw, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Inwestycji i Rozwoju.
  • 10.45 – 11.00 Wystąpienie Pana Ministra Pawła Cybulskiego, Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Finansów, Zastępcy Szefa Krajowej Administracji Skarbowej. Podczas wystąpień Ministrów zostaną m.in. omówione filary rozwoju dla Polski: Mieszkanie Plus, Dostępność Plus, rynek pracy oraz infrastruktura drogowa i sportowa.
  • 11.00 – 11.10 Uroczyste podpisanie z przedstawicielami samorządu lokalnego deklaracji "Prościej znaczy skuteczniej" - o propagowaniu prostego języka.
  • 11.10 – 12.10 Wsparcie dla firm z Programu Inteligentny Rozwój na innowacyjne przedsięwzięcia: prowadzenie prac badawczo-rozwojowych przygotowanie i wdrożenie technologii oraz faza inwestycyjna.
  • 12.10 – 12.25 Oferta Banku Gospodarstwa Krajowego dla branży meblarskiej.
  • 12.25 – 12.30 Wsparcie dla firm z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego.
  • 12.30 – 13.00 Rozpoczęcie i rozwój działalności na rynkach zagranicznych.

- Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych - instrumenty wspierające ekspansję zagraniczną.

- Bezpieczna wymiana handlowa - możliwości oferowane przez Polską Agencję Inwestycji i Handlu.

- Potencjalne rynki i kanały dystrybucji - programy promocji dla MŚP (np. programy branżowe, targi i misje) - oferta Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości.

- Oferta Banku Gospodarstwa Krajowego w zakresie finansowania handlu zagranicznego.
  • 13.00 – 14.30 Indywidualne konsultacje z ekspertami.

Partnerzy spotkania:

Ministerstwo Finansów, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości, Bank Gospodarstwa Krajowego, Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego/Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich, Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych, Krajowy Punkt Kontaktowy ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej oraz Inspektorat Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Kępnie.