PAŹ

Rolnicy mogli przebadać się w Soli

Dnia 20 października 2015 r. na plac przy Kościele w Soli przyjechał mobilny ambulans, w którym rolnicy z terenu Powiatu Biłgorajskiego mogli przejść bezpłatne badania profilaktyczne USG jamy brzusznej i USG tarczycy. – Jestem zadowolony, że na terenie Gminy Biłgoraj, jako jedynej w powiecie biłgorajskim, w mobilnym gabinecie USG mogło przebadać się 38 osób – zaznaczył obecny w Soli Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński.

W badaniach brali udział rolnicy, którzy podlegają ubezpieczeniu społecznemu rolników w pełnym zakresie lub pobierają emeryturę bądź rentę z KRUS. Program profilaktyczny jest realizowany od września do października tego roku w dziewięćdziesięciu wybranych miejscowościach województw: lubelskiego, mazowieckiego i podlaskiego. Program finansowany jest z pozabudżetowych środków Funduszu Składkowego Ubezpieczenia Społecznego Rolników i realizowany we współpracy z Kasą Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego, a honorowy patronat objął nad nim Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Marek Sawicki.