CZE

Konferencja podsumowująca projekt

W środę 23 czerwca 2015 r. w Zajeździe na Rozdrożu odbyła się konferencja podsumowująca projekt "System promocji i informacji gospodarczej w Gminie Biłgoraj", który realizowany jest od lipca 2014 r. do 30 czerwca 2015 r. Na spotkanie przybyli lokalni przedsiębiorcy, przedstawiciele władz, oświaty, radni i sołtysi. Tematem przewodnim konferencji było hasło: "Biznes zaczyna się od pasji, marzeń oraz potrzeby bycia niezależnym". Prelegenci Katarzyna Cichosz i Andrzej Szczupakowski przybliżyli zebranym tematy przedsiębiorczości społecznej oraz możliwości finansowania działalności gospodarczej.

Mimo tego, że projekt kończy się 30 czerwca 2015 r. to wypracowane w trakcie jego realizacji mechanizmy i standardy mogą być początkiem dynamicznego rozwoju przedsiębiorczości w Gminie Biłgoraj. Zapraszamy wszystkie zainteresowane firmy do współpracy i deklarujemy wszelką pomoc z naszej strony – podsumował Wójt Gminy Biłgoraj Wiesław Różyński.

W ramach projektu udało zrealizować się działania wspierające przedsiębiorczość i potencjał turystyczny Gminy Biłgoraj. Przeprowadzono szeroko zakrojoną kampanię promującą potencjał gospodarczy i inwestycyjny Gminy Biłgoraj. Opracowane zostało nowe, atrakcyjne logo gospodarcze „Gmina Biłgoraj – bogata lasem”. Gminę promowano w mediach: film i spot promocyjny emitowane były w stacjach telewizyjnych i radiowych o zasięgu regionalnym, a w sieci wykonany został odrębny serwis internetowy z aplikacją mobilną. Potencjał gospodarczy i turystyczny był także prezentowany na dwóch imprezach plenerowych. W projekcie zainicjowano również szeroką współpracę z lokalnymi przedsiębiorcami m.in. poprzez organizację konferencji oraz dwóch Forów Lokalnej Przedsiębiorczości, a także podczas czterech wyjazdów na misje gospodarcze. Wydane zostały publikacje oraz materiały informacyjno-promocyjne o Gminie Biłgoraj. Dla przedsiębiorców z terenu Gminy Biłgoraj zostały zorganizowane cztery wycieczki na misje i targi gospodarcze do Gdańska, Poznania, Chorzowa i Krasiczyna.

Projekt „System promocji i informacji gospodarczej w gminie Biłgoraj” dofinansowany jest ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach RPO WL oraz ze środków budżetu państwa.